iOS7 Beta5 – Daleka droga do domu

Beta 5, pojawiła się już jakiś czas temu, nie wnosząc wizualnie nic nowego. Ogólnie rzecz biorąc przyzwyczaiłem się do nowego designu na tyle by spróbować go na ipadzie, źle nie jest, jednak zauważyłem pewną dziwną prawidłowość związaną ze smartcover.

Zegar

Kolejną ciekawostką jest zegar, już jakiś czas temu (koniec 2012 r.)  było w sieci głośno na ten temat, nagłówki artykułów brzmiały między innymi: „Apple zapłaciło 20 milionów dolarów za design zegara w iOS„. Jak to wygląda teraz?

clock ios7

Nie żebym był jakoś szczególnie przywiązany do tego, ale trochę jest to zabawne :)

Game Center

Natomiast game center swoim wyglądem, zaczyna do mnie przemawiać i zachęcać do.. no właśnie do czego? Z dużym zaciekawieniem obserwuje rozwój tego medium, które moim zdaniem ma jeszcze dużo do powiedzenia. Przypomina mi się sytuacja z systemem mikropłatności w grach, początkowo powstawały firmy, które umożliwiały implementacje w aplikację takowych mechanizmów, gdy Apple stwierdziło: „Ej! zróbmy to u nas” był to strzał w dziesiątkę, firmy konkurencyjne musiały zwinąć swój kramik.

Podobnie może być z game center, dobrze dopieszczone może pozamiatać, ponieważ na ten moment, każdy większy wydawca gier posiada swoją platformę społecznościową, która oferuje, wszelkiego rodzaju badge, achievement itp.

gamecenterios7 gamecenter

 

Tyle na dzisiaj, wracam do pracy.
buziaczki